تور ترابزون

تور ترابزون رو حرفه ای و با اطلاعات کامل تجربه کنید

اگر قصد خرید تور ترابزون را دارید حتما باید این اطلاعات رو داشته باشید:

ترابزون در کنار دریای سیاه و در قسمت شمال شرقی کشور ترکیه قرار گرفته است. در دوران قدیم این شهر به عنوان دروازه تجارت مابین ایران و قفقاز به شمار میرفته که بیشتر پارچه های ابریشمی و کتان از این طریق مبادله می شده است. ترابزون بخاطر موقعیت خود دارای تنوع نژادی و مذهبی می باشد.

 

تور ترابزون

 

تیم ترابزون ترکیه

تیم ترابزون اسپور ترکیه

یکی از نکته های قابل توجه این شهر حضور یکی از تیم های بسیار معروف بنام ریزه اسپور در این شهر هست. مساحت شهر ترابزون حدودا 188 کیلومتر مربع می باشد. حدودا 760 هزار نفر در سال 2012 ساکن ترابزون می باشند.

این تیم ترکیه ای جدیدا مورد توجه بعضی از بازیکنان ایرانی نیز قرار گرفته و الان که این متن رو برای شما مینویسم بازیکن سابق استقلال یعنی مجید حسینی در این تیم عضو می باشد.

 

مسیر دسترسی به شهر ترابزون

دریاچه ازنگل ترابزون

دریاچه اوزون گل

گر قصد سفر به ترابزون را داشته باشید باید به یکی از روش های زمینی و یا هوایی به این شهر سفر کنید. جهت حرکت از

ایران به ترابزون می بایست از مرز بازرگان از ایران خارج شوید و به سمت بایزید حرکت کنید. حدودا از مرز بازرگان تا ترابزون 580 کیلومتر مسیر هست و حدودا 7:15 زمان میبرد. اما اگر تا استانبول بصورت هوایی برید میتوانید با پرواز های داخلی ایرلاین پگاسوس به این شهر برید. البته از استانبول هم اتوبوس ها ترابزون میبرند که هزینه حدودا معادل 65 لیدر و 18 ساعت زمان میبرد.

 

 

 

 

مرز های ایران و ترکیه جهت سفر به ترابزون :

معرفی مرز بازرگان

مرز بازرگان ترکیه

مرز بازرگان ترکیه

مرز بازرگان مهم ترین و پرتردد ترین مرز زمینی ایران و ترکیه است که در منتهی الیه شمال غربی ایران واقع شده است و جاده ترانزیتی مناسبی دارد.
فاصله مرز بازرگان تا شهر حدود 580 کیلومتر و نسبت به مرزهای سرو و رازی مسافت طولانی تری دارد. مرز بازرگان به صورت 24 ساعته فعال است و دارای پارکینگ روباز شبانه روزی است. امور اداری ارزی در آن به صورت منظم و در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.
کسانی که مایل به کاپوتاژ و سفر با خودروی شخصی هستند می توانند در مرز خاک ترکیه بیمه خود را سریع و با قیمت مناسب تهیه کنند. به علت این که ورودی خودروهای سواری و اتوبوس ها در مرز از هم جداست، تشریفات گمرکی خودروهای سواری سریعتر انجام می گیرد ولی معمولا اتوبوس ها یکی دو ساعت در مرز معطلی دارند.

 

 

 

 

 

مرز سرو

مرز سرو

معرفی مرز سرو

نزدیکترین گذرگاه مرزی ترکیه از شهر ارومیه سرو است. از ارومیه تا مرز سرو 53 کیلومتر را بایستی طی کنید. این مرز به صورت 24 ساعته فعال است و تردد همه نوع ماشین مانند سواری، اتوبوس و تریلی در آن مجاز میباشد.

 

 

 

 

 

 

 

مرز رازی

مرز رازی

معرفی مرز رازی

از معایب مرز رازی میتوان به 24 ساعته نبودن آن اشاره کرد برای عبور از مرز بایستی بین ساعت 9 صبح تا 5 عصر خود را به مرز برسانید. همچنین در این مرز فقط عبور خودروهای سواری و ون مجاز است و اتوبوس و تریلی اجازه عبور ندارند.

 

 

 

 

جاذبه های گردشگری که در تور ترابزون باید بازدید کنید:

 

  • پارک بوزتپه | Boztepe
پارک بز تپه

نمای دریا از پارک بز تپه

 

این پارک که در نقطه بالاتری نسبت به شهر ترابزون قرارداد به عنوان بام ترابزون نیز نامیده میشود.

 

 

 

 

 

 

 

  • قلعه ترابزون | Castle Of Trabzon
قلعه ترابزون

قلعه ترابزون

 

این قلعه در مرکز شهر ترابزون قرار دارد و از دوران روم باقی مانده است. این قلعه با هدف حفظ وسایل نظامی ساخته شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • دریاچه اوزون گول | Uzungöl Lake
دریاچه اوزون گل ترابزون

دریاچه اوزون گل ترابزون

 

این دریاچه بصورت محصور بین دو کوه قرار گرفته و اطراف آن کاملا بصورت انبوه دارای جنگل می باشد و نکته جالب وجود تعداد زیادی مسجد در میان درخت ها می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • صومعه سوملا | Sumela Monastery
صومعه سوملا ترابزون

صومعه سوملا ترابزون

 

صومعه ای درون یک غار در دل کوه ها و کنار جویبار وجود دارد که در ۱۷ کیلومتری ماچکا قرار دارد. ارتفاع این غاز از دره ۲۵۰ متر است و برای رسیدن به آن باید راه پرپیچ و خمی را طی کنید. این صومعه بسیار زیباست و سعی کنید حتما دوربین عکاسی همراه خودتان داشته باشید.

یک صومعه فوق العاده در بالای کوه های ترابزون قرار دارد که ارتفاعی بالغ بر 250 متر از سطح زمین دارد. برای رسیدن به این صومعه باید از یک مسیر پر پیچ و خم عبور کنید.

 

 

 

مراکز خرید در شهر ترابزون ترکیه :

مراکز خرید در شهر ترابزون نیز به مانند شهر های دیگر ترکیه یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر می باشد. در این فروشگاه نیز برند هایی مانند LCWAKIKI و Adidas و … قرار دارند.

 

مراکز خزید ترابزون

مرکز خرید جواهیر

مراکز خرید در ترابزون

مرکز خرید LC ترابزون